אומנות ההופעה בפני ילדים. קוסמים

במהלך הקריירה שלי מיקדתי את השוק במשפחות, והופעתי בעיקר באירועים עם ילדים. אני אוהב לבצע קסמים עם ילדים על הבמה, בתקווה לטעת בהם ובהוריהם חוויה בלתי נשכחת.

האם ילדים מפחידים אותך?

במהלך פגישות עם קוסמים אחרים אנחנו מדברים על האתגרים הקיימים בהופעה בפני ילדים. הם מודאגים מכך שיהיה להם מספיק חומרים ידידותיים לילדים. הם תוהים מה יקרה אם ילד יפלוט את הסוד בקול רם, ומה אם לא ימלא את ההוראות על הבמה. ברור שהיינו רוצים שההופעה תתקיים באופן שבה תוכננה עם מחיאות כפיים סוערות וטיפ גדול to top it all off .

על כל מקרה ההופעה שלנו יכולה למעשה להיות מושגת ע"י הרגעים הבלתי צפויים והצרכים המיוחדים של הילדים.

הכל סובב סביב ה "מי"

כאמן על במה הייתי רוצה באופן טבעי שכולם יביטו בי, שיתפעלו ממני ושימחאו לי כפיים. על כל פנים, ילדים לא באמת מעוניינים לראות קסמים. הם רוצים להיות קוסמים בעצמם. במקום לחשוב על "אילו קסמים אני הולכת להראות", אפשר לחשוב על " איך אוכל להפוך את יום הולדתה ה-6 של היילי למדהים".

ברגע שרעיון זה השפיע על התפתחות הסגנון שלי, מצאתי המון שמחה בהעלאת ילדים לבמה.

לפני מסיבת יום ההולדת של הילד אני שואל את ההורים על תחומי העניין של ילדיהם. לדעת את הצבע האהוב עליהם, את אופיים, או את סוגי הפעילות שהם נוהגים לבצע. זה מאפשר לי לעשות מופע קסמים שמותאם באופן אישי אליהם. וכך, אני נותן להם כובע קסמים בצבע האהוב עליהם או לספר כמה בדיחות על תוכנית הטלוויזיה האהובה עליהם. והכי חשוב – אני מזכיר את שמם ומניעה את הקהל להריע להם שוב ושוב. זה היום המיוחד שלהם, כך שלהגביר את הערך העצמי שלהם ואת ההכרה בהם זה הקסם האמיתי.

הושט להם את מקל הקסמים

העברת הכוח לידי הילד היא לא רק איך ליצור את החוויה הכי טובה עבורם אלא גם איך לתת להוריהם הגאים רגע קסום.

חייהם של הילדים מלאים בגבולות, בתבניות ובתשובות של "לא". למעשה זה טוב – ילדים מייחלים ליציבות. אולם בנסיבות המיוחדות של הופעת קסמים, ההיפוך של זה הוא כיף גדול. כשהדינמיקה של הכוח הזה נעה מההורה לילד, וכשהם מדהימים את עצמם בפתאומיות – זה קסם אמיתי. לדוגמה, כשעולה ילדה בן 5 לבמה, היא מנפנפת בעט חד הקרן שלה מעל קופסת הקרקס המלאה בנוצות לבנות ויוצא ממנה שפן.

 כשילד בן 10 מסייע לי עם פרופסור 'סיוט' אני אומרת: " קח את 3 החבלים האלה, האמן בעצמך ותמשוך". הוא בעצמו גרם לקסם לקרות.  כמובן שברגע שהאפקט הושלם אני מושך בחבלים בגדלים השונים, ותמהה על כך שהעוזר מצליח לעשות את הקסם ואני לא. ברגע שהילדים הם הכוכבים של המופע , אתה לא רק קוסם, אתה גיבור!

יש לכם כישרונות מיוחדים, תחומי עניין וכוח אשר הופכים את המופע שלך לפנטסטי. השתמשו בכלים האלה להגביר את היכולות שלכם ולמצוא את הקסם המיוחד של כל קהל שתפגשו. בהצלחה לכם אחיי המאמינים.

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...