אמנות הבריחה 2.0, קיץ במוזיאון ישראל בירושלים- הסתיים בהצלחה

אמנות הבריחה 2.0
חדר בריחה ללא גבולות מאת קליוסטרו

תסריטאית ראשית: מיכל בלומנפלד שגיא

תעלומה חדשה מבית היוצר של אשף הקסמים קליוסטרו – חדר הבריחה שלנו אינו נעול; הוא מפוזר בכל רחבי המוזיאון וכדי לפצחו נדרשת תקשורת בינאישית. אי אפשר להתקדם במשחק ובוודאי שלא לזכות בפרס בלי עזרתם של אנשים שאינכם מכירים. חשבו טוב, האם הנחמדות שלכם מספיקה כדי לנצח?

5-23 באוגוסט
א', ב', ד', ה' 
10:00 – 15:00
ג' 10:00 – 17:00
48 ש"ח למשפחה

מוזיאון ישראל ממשיך לשנות את חוקי המשחק ומציע הקיץ את "אמנות הבריחה 2.0": תעלומה חדשה מבית היוצר של אשף הקסמים קליוסטרו המתפרשת על כל שטחי המוזיאון. חדר הבריחה שלנו אינו נעול אלא מפוזר בכל רחבי המוזיאון, וכדי לפצחו נדרשת תקשורת בינאישית – נושא תערוכת הקיץ לכל המשפחה "בינינו". בנוסף, המוזיאון יפתח את שעריו חינם לילדים עד גיל 17 (כולל) בכל חודש אוגוסט.

"אמנות הבריחה 2.0" נחשב לדור הבא של חדרי הבריחה. המשחק משלב חידות, פענוח פאזלים ופתיחת דלתות יחד עם סיפור שיסחף את המבקרים במסלול חוצה תקופות ותרבויות ויזמין אותם להתבונן לעומק באוצרות המוזיאון, להתייחס לסיפורים שמאחוריהם ולראות בעין חדשה את מוצגי המוזיאון השונים. ההשתתפות בפעילות  באמצעות מפה מיוחדת שתהווה את הרמז הראשון בדרך החוצה.

זוהי השנה השנייה ברציפות שהמוזיאון מפעיל חדר בריחה בקיץ. בעקבות ההצלחה בשנה שעברה אימץ הרייקסמוזיאום באמסטרדם את המודל והזמין את קליוסטרו ליצור חדר בריחה בגלריות שלו.

לצד "אמנות הבריחה 2.0" יציע המוזיאון מגוון פעילויות לכל המשפחה מסדנאות אמנות, דרך שעת סיפור ועד לסרט אנימציה על עולמן המסתורי של המגילות הגנוזות. בחצר הפעילה שתפעל כל יום בהשראת התערוכה "בינינו" נכיר חברים חדשים, לא בפייסבוק ולא באינסטגרם אלא דרך ציור פנים אל פנים, נפגוש יצירות שעוסקות במפגשים בין אנשים וניצור בסדנת מיחזור.

זאת,  נוסף על תערוכת האופנה הישראלית המדוברת, תערוכתו של האמן הבינלאומי כריסטיאן בולטנסקי, תערוכת "יעקב ובניו" של הצייר הספרדי סורברן ותצוגות הקבע של המוזיאון.

בחודש אוגוסט המוזיאון מאריך את שעות הפעילות; בימי שלישי הוא יהיה פתוח מ-10 בבוקר ועד 9 בערב.

בחודש אוגוסט הכניסה למוזיאון לילדים בחינם

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...