הילד שרצה להיות קוסם

בבית קטן ומלא ספרים, בין מדפי ספרי הרפתקאות ואגדות, גדל לו ילד בשם תומר שחלם להיות קוסם. תומר היה ילד סקרן וחולמני, שעיניו נצצו בכל פעם שצפה במופע קסמים בטלוויזיה או קרא בספרים על קוסמים ואשפי אשליות.

יום אחד, בעודו משוטט בספרייה העירונית, נתקל תומר בספר עתיק ומסתורי. כריכתו הייתה מעור שחוק, ודפיו הצהיבו מרוב שנים. על הכריכה נכתב באותיות מוזהבות: "סודות הקסם האבודים". תומר פתח את הספר בהתרגשות, וגילה עולם שלם של לחשים, כשפים, וטריקים סודיים.

מאותו רגע, תומר שקע בלימוד הקסם. הוא בילה שעות ארוכות בחדרו, מתאמן בלחשים מול המראה, מנסה להעלים חפצים, ויוצר אשליות קטנות. הוא בנה לעצמו שרביט קסמים מענף עץ, לבש גלימה שחורה ארוכה, ואפילו אימץ לעצמו שם במה: "תומר הקוסם המופלא".

בכל הזדמנות, תומר ניסה להראות את כישוריו לחבריו ולמשפחתו. הוא ארגן מופעי קסמים קטנים בסלון ביתו, והזמין את כולם לצפות בפלאים שהוא יצר. בתחילה, התגובות היו מעורבות. היו שחייכו בסלחנות, אחרים שפשוט לא הבינו מה הוא מנסה לעשות, והיו גם כאלה שהתפעלו מהקסמים הקטנים שלו.

אך תומר לא התייאש. הוא המשיך להתאמן, ללמוד, ולשפר את כישוריו. הוא קרא עוד ועוד ספרים על קסם, צפה בסרטונים של קוסמים מפורסמים, ואפילו ביקר במופעי קסמים מקצועיים כדי ללמוד מהטובים ביותר.

לאט לאט, הקסמים של תומר הפכו למרשימים יותר. הוא למד להעלים מטבעות, לשלוף שפנים מכובעים, ואפילו לגרום לחפצים לרחף באוויר. המופעים שלו הפכו לאירוע מרכזי בבית הספר ובשכונה, ותומר הפך לכוכב מקומי.

יום אחד, בעודו מתאמן על קסם חדש, שמע תומר דפיקה בדלת. כשפתח את הדלת, גילה מולו איש זקן ומסתורי, לבוש בגלימה שחורה וכובע רחב שוליים. האיש הציג את עצמו כפרופסור מרקוס, קוסם מפורסם שהגיע לשמוע על הילד הקוסם המופלא.

פרופסור מרקוס התרשם מאוד מהכישרון של תומר, והציע לו להצטרף אליו כשוליה. תומר לא היסס לרגע, ויצא למסע מופלא עם פרופסור מרקוס, שבמהלכו למד את סודות הקסם העמוקים ביותר, ופיתח את כישוריו לרמה שלא חלם עליה.

לאחר שנים של לימוד והתמחות, תומר חזר לעיר הולדתו כקוסם מיומן ומפורסם. הוא המשיך להופיע ולהדהים את הקהל בקסמיו המרהיבים, אך מעולם לא שכח את הילד הקטן שחלם להיות קוסם, ואת המסע המופלא שהוביל אותו להגשים את חלומו.

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...