המנטליסט: סיפור

הערב היה חשוך וקריר, והרוח שרקה בין הסמטאות הצרות של העיר העתיקה. אור קלוש נדלק מחלון בית קפה קטן, שם ישב אדם יחיד, שקוע במחשבות. שמו היה אדם, והוא היה מנטליסט.

אדם לא היה אדם רגיל. הוא נולד עם יכולת מיוחדת לקרוא מחשבות ולראות דברים נסתרים. לאורך השנים הוא למד לשלוט ביכולותיו, והשתמש בהן כדי לעזור לאנשים. הוא פתר תעלומות, מצא חפצים אבודים, ואפילו הציל חיים.

אך לא תמיד היה קל להיות אדם בעל כוחות מיוחדים. אנשים רבים חששו ממנו, אחרים ניסלו לנצל אותו. אדם למד לחיות עם הבדידות, אך בליבו תמיד קיווה למצוא מישהו שיבין אותו.

באותו ערב, אדם שמע צעדים מתקרבים. אישה צעירה ויפה נכנסה לבית הקפה, עיניה בורקות בדמעות. "אני זקוקה לעזרתך," לחשה. "מישהו גנב את התכשיט היקר ביותר שלי, ואני חייבת להחזיר אותו."

אדם הביט בעיניה וראה את הכאב והייאוש. הוא ידע שעליו לעזור לה. הוא סגר את עיניו וריכז את מחשבותיו. לאחר דקות ספורות, הוא פתח את עיניו ואמר: "אני יודע מי גנב את התכשיט. הוא גבר גבוה ורזה, עם צלקת על פניו. הוא ימכור אותו בשוק השחור מחר בבוקר."

האישה נדהמה. "איך אתה יודע את זה?" שאלה.

"אני מנטליסט," אמר אדם. "אני יכול לקרוא מחשבות ולראות דברים נסתרים."

האישה לא ידעה מה להגיד. היא מעולם לא פגשה מנטליסט קודם לכן. אך היא ידעה שהיא חייבת לסמוך עליו.

למחרת בבוקר, אדם והאישה הלכו לשוק השחור. הם מצאו את הגנב בדיוק כפי שאדם תיאר. אדם השתמש ביכולותיו כדי לשכנע את הגנב להחזיר את התכשיט.

האישה הודתה לאדם מקרב לב. "הצלת את חיי," אמרה. "לעולם לא אשכח את מה שעשית למעני."

אדם חייך. "שמחתי לעזור," אמר. "זה מה שאני עושה."

אדם המשיך לחיות את חייו, עוזר לאנשים ככל יכולתו. הוא ידע שיהיו תמיד אנשים שיפחדו ממנו, אך הוא גם ידע שישנם אנשים שזקוקים לו. הוא היה מוכן להמשיך ולעזור להם, כל עוד היה יכול.

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...