מחווה להודיני הגדול

אני עוזר לקוסם קליוסטרו הגדול בהופעות שלו, מכין לו את האביזרים לפני ההופעה, נוסע איתו ברכב, וצופה בהופעה מאחורי הקלעים.

אחד הקסמים שהכי הדהימו אותי (ואת הקהל כפי שראיתי) זה הקסם מחווה של קליוסטרו להודיני הגדול. קליוסטרו מתחיל את הקסם בהקדמה קצרה על הארי הודיני שנחשב גדול אמני הבריחה של כל ההיסטוריה של הקוסמים, הוא היה מתמחה בפעלולים וטריקים של בריחה, כלומר בהופעות שלו הוא היה נכנס לתיבות, או כולאים אותו באזיקים ושלשלאות, ואפילו פעם אחת הכניסו אותו לתיבה קשורה ונעולה וזרקו אותו מאונייה והוא עדיין הצליח לברוח ולהשתחרר!

קליוסטרו יושב על כסא ושני מתנדבים מהקהל קושרים אותו בחבל חזק, ובצורה מצחיקה ומפתיעה הוא מצליח להשתחרר. כל פעם שהוא עושה את הגרסה שלו לקטע אני לא מצליח למחוק את החיוך מהפנים, והתגובות של הקהל ממש חזקות! צחוקים עם מחיאות כפיים ונשימות נעתקות בהלם והפתעה. כל הופעה אני רק מחכה לקטע הזה גם כדי להנות ממנו ולהתפעל כל פעם מחדש וגם לשמוע את תגובות הקהל.

קליוסטרו בהרצאה

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...