נומרלוגיה לילדים, קייטנות, קייטנת הקוסם

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"][fusion_text]נומרולוגיה- מבוא

במעשה בראשית ברא האל את עולמו בששה ימים ובשביעי נח.

בעצם המעשה הכמותי ברא האל את המספרים, ומכאן-הנומרולוגיה. מעיון בתורה אפשר להבחין בספירות שונות, כמו- גיל האדם במותו, בלידת בניו, גיל הנישואין וכו'. דבר זה מצביע על משמעות התקופות בחיי האדם המודגש בגילאים, ומכאן יש שמסיקים כי במספרים טמונים מסרים סמויים.

הפילוסוף והמתמטיקאי פיתגורס היה הראשון שעסק בחכמה הגנוזה במספרים. פיתגורס נולד כנראה בשנות השבעים למאה השישית ויש הטוענים שלפני הספירה והיה עילוי בתחום המתימטיקה והמוסיקה. בעיסוקיו השונים פיתח פיתגורס את הגיאומטריה והחשבון. משפט פיתגורס הוא אחד מהחוקים החשובים בטריגונומטריה. כמו כן הוא ביסס את תורת- היחסים. הוא וממשיכיו "נכנסו" לנקודה האפילה ביותר שהייתה עד אז בעולם המספרים- למסתורין שבמספרים. הם הציצו לתוך החוקיות האוניברסאלית של הטבע, בהקשר המספרי והאמינו כי למספר יש מהות עמוקה יותר מאשר כלי מדידה.   רעיון זה היה מהפכני, בעצם היפוכו לתפישתנו הטבעית, שהמספר הוא בסך הכל כלי מדידה. לכל מספר ממשי שבעולם החומר "הודבקה" משמעות מעולם הרוח.

כך נוצר ה"קסם" שהפך לנחלת אנשי הרוח הגדולים ביותר שלאחר פיתגורס. התפתחות הנומרולוגיה עברה דרך כל מיני עמים קדומים, אשר לחלק מהמספרים הסימבוליקה נשארה וחלק מהמספרים קיבלו סימבוליקה אחרת, הסימבוליקה העתיקה היא כזו :

1—תמיד היה בעל משמעות חיובית, מסמל את הזכר, השלמות, האל האחד והיחיד.

2—נחשב לשלילי, ביום השני לא נאמר כי טוב, והוא מסמל את הנקבה, ואת הפירוד. אם האחד מסמל את השלמות, הרי ששניים מייצג את הניגודיות כמו טוב ורע, אור וחושך, חיים ומוות, ועוד. הבריאה למעשה מורכבת מזוגות ניגודיים, כמו ארץ ושמיים, זכר ונקבה, מים ויבשה, ועוד.

3—נחשב בדתות הקדומים והמאוחרים לקדוש. די להזכיר את מגן הדוד ביהדות, והשילוש הקדוש בנצרות.

4—נחשב כקושר בין עניינים יקומיים, כגון 4 עונות השנה, 4 יסודות העולם, 4 אמהות, וכו'.

5—נחשב לסמל כנגד עין הרע עוד מימי קדם. לאדם 5 חושים הפועלים במרץ יחד.

6—סימל איחוד עוד בתקופות קדמוניות, כמו המגן דוד הבנוי משני משולשים הפוכים.

7—עמי קדם בעיסוקם באסטרולוגיה התבססו על 7 ימות השבוע ו-7 כוכבי הלכת.

ביהדות לשבע יוחסו משמעויות רבות מאז ומתמיד.

8—לספרה זו פחות התייחסו עמי קדם. ביהדות, ביום השמיני להולדת הזכר יש לערוך ברית מילה.

9—בעלת משמעות מיסטית,3 פעמים 3.

10—בסיס השיטה העשרונית שפותחה בימי קדם. ביהדות- עשרת הדברות, עשר הספירות הקדושות.

11—היו שפירשו כפעמיים 1, והיו שפירשו כ-2.

12—בסיס השיטה המתמטית בזמן הקדום.

13—נחשב בימי קדם כחסר מזל. ביהדות נחשב כחיובי ביותר.

ברבות התקופות, הנומרולוגיה עברה עוד ועוד פרשנויות. בעידן המודרני קובצו הרעיונות מהפרשנויות בשונות, בשיתוף החכמה היוונית, היהודית, ועוד. כל זה חובר לחכמת האסטרולוגיה, והנה- הנומרולוגיה המודרנית.

 

חישוב נומרולוגי לילדים

 טבלת העזר לחישוב נומרלוגי לכל אות שווי מספרי משלה

 

א= 1 ה= 5 ט= 9 מ= 40 פ= 80 ש= 300
ב= 2 ו= 6 י= 10 נ= 50 צ= 90 ת= 400
ג= 3 ז= 7 כ= 20 ס= 60 ק= 100  
ד= 4 ח= 8 ל= 30 ע= 70 ר= 200  

 

הוראות הפעלה

 

על מנת להגיע לקבלת תוצאה נומרולוגית על אישיותו של השואל יש לרשום את שם הילד(השואל) שם פרטי + שם משפחה ולהחליף את האותיות במספרים, יש לחשב את התוצאה עד הסוף , דהיינו לחשב גם את סכום הספרות של תוצאת החיבור. ז"א אם יוצא 125 לחשב 1+2+5=8 . במקרה שלנו לדוגמא 8 הוא התוצאה הסופית. ראה דוגמא להלן יהושוע בן נון. כדאי לרשום שם מקורי שבו נולד השואל ולא עיברות של השם או שינוי שם.

 

י 10
ה 5
ו 6
ש 300
ו 6
ע 70
ב 2
ן 50
נ 50
ו 6
ן 50
 
 
555

 

5+5+5=15

15 בנוי מהספרות 1+5=6

התוצאה היא 6

 

לאחר החישוב תוכלו לבדוק את המשמעות של השם בעמוד הבא

 

 


סוגי הטיפוסים של כל מספר

 

כל מספר בנומרולוגיה מייצג טיפוס אחר התאם את התוצאה של החישוב הנומרולוגי לטבלא להלן:

 

אחד- השמש

אנשים בטוחים בעצמם, נועזים. חוקרים, חלוצים, מגלים, אינטיליגנטים, הגיוניים, נחושים. אינדיבידואליסטים אחד נשאר תמיד אחד.

 

שניים-הירח

יצירתיים, רגישים ובעלי דמיון מפותחח, מאופקים, עומדים על שלהם. סופרים, אומנים, מוסיקאים ומורים. מלאי הומור ואינטואיציה מפותחת.

 

שלוש-יופיטר

פיקחים, ערמומיים, ערניים, מקוריים. יצירתיים, אומנותיים, אמינים ומעודנים. מדענים מבריקים, אנשי מדינה, סופרים וציירים.

 

ארבע- אוראנוס

נמרצים, אנרגטיים, אידיאליסטים, מנהלים טובים, מעשיים מאוד. בעלי שכל ישר וכשרון ארגון, ארכיטקטים, חוואים, מנהלי במה. דייקנים ואמינים מאוד.

 

חמש- מרקורי

עליזים ובעלי תושייה, הרפתקנים גדולים. חרוצים ערניים, בעלי טעם טוב, ביקורתיים מדי, אוהבי קריאה ומחקר, נבונים ומציאותיים, תחומי עיסוק: רפואה, מסחר, ארכיאולוגיה.

 

שש- ונוס

נותני אמון ואמינים, אוהבי יופי, חוש מפותח לצבעים, בולטים באמנות. ציירים, פסלים, רבים מהם מצליחים באמנות. חלקם גם בעלי כשרון במשא ומתן.

 

שבע-נפטון

חרוצים, מסתוריים, בעלי כוחות על חושיים, מיוחדים, מבריקים, מתבודדים. אוהבי נסיעות ופעילות, נסחפים לחלום בהקיץ. אינם אוהבים כסף וחומריות.

 

שמונה-סאטורן

חזקים, מעשיים, נבונים, בעלי אנרגיה גדולה, מרשימים ובעלי קסם רב, קיים קושי לבטא חיבה ורגש, עורכי דין, אנשי עסקים, פוליטיקאים.

 

תשע- מרס

אמיצים, נחושים, יזמים, בעלי כוח השפעה, תפיסה מהירה, דמיון עשיר, לפעמים חסרי רגישות, יוצאי דופן, משעשעים, אומנים, מורים, רופאים.

 

דוגמא לטבלת עזר לכל ילד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.