סופם של חדרי הבריחה (?!)

סופם של חדרי הבריחה  [או למה זה הזמן למשהו חדש ולגמרי]

מעין רוגל

חדרי הבריחה קיימים בעולם כבר קרוב לעשר שנים, בתצורתם הפיסית כלומר. לישראל הגיעו חדרי הבריחה הראשונים לפני שלוש שנים. הם התחילו כיוזמות פרטיות, חלום של משוגעים לדבר – הרפתקה, חידה, של שעה אחת, לקבוצה קטנה, במרחב מוגבל.

תוך שלוש שנים הבילוי האלטרנטיבי והחתרני הזה הפך למיינסטרים. חדרי הבריחה נכנסו לצבא, למערכת החינוך, להכשרה ומיון של עובדים, ימי כיף של ועדי עובדים. הם נכנסו לקופסאות, נעשו ניידים, וירטואליים, אבל הסימן האמיתי לסופו של עידן חדרי הבריחה כפי שאנחנו מכירים אותו – הוא הטלויזיה.

ב-2015 עלתה לאויר בארה"ב הסדרה race to escape. במהלך 2017 תעלה לאויר וריאציה שלה בטלויזיה הישראלית. מרגע שידור התוכנית הראשונה יתחיל לרוץ השעון לאחור עבור חדרי הבריחה.

תוכנית ריאליטי למעשה תסיר את כל המסתורין מחדרי הבריחה. בכל פרק יחשפו חידות, מנגנונים, דרכי פתרון. כלומר – גם דרגת הקושי, וגם הקסם שבחוויה, יוסרו. ויותר מכך – התחרות תהיה בעייתי תעבור חדרי הבריחה שהן יוזמות פרטיות בעיקר. התקציבים הטלויזיוניים יחד עם האפקט של המצלמות התאורה והמסך, ייצרו על גבי המסך, בטלויזיה, חדרי בריחה משוכללים, יפים, מהוקצעים מאוד, כאלה שאין ביכולתו של יזם פרטי להרים בתקציב סביר ועדיין ליצר עסק ריווחי.

ובעיקר – חדרי הבריחה היו חוויה קצת אקסטרימית, בילוי שוליים פורץ גבולות. מרגע שהם מופיעים בקניונים, ועבור ילדים, ובטלויזיה – הקהל הזה, שמחפש את החויות החדשות, יתחיל לחפש משהו חדש.

אני מהמרת שתם עידן חדרי הבריחה כמו שאנחנו מכירים אותם, אבל עכשיו יש הזדמנות ליצור משחקים, סיפורים וחוויות מסעירות הרבה יותר, לפרוץ את גבולות הזמן, לפרוץ את גבולות הפורמט, להפתיע ולחדש במשחקים מציאותיים, במרחב הפיסי, שמאפשרים לאנשים, לכמה דקות, או שעות, או ימים, לצלול לתוך עולם בדיוני.

קליוסטרו: איזה כיף שיש תוכנית מדליקה כזאת – "אסקייפ אליפות ישראל בחדרי בריחה"

[/fusion_text][fusion_text]

קישורים חשובים:

חדר בריחה, המסתור של הקוסם

קייטנת חדרי בריחה

יום הולדת חדר בריחה

חשיבות הסיפור בחדרי הבריחה

הסוד של קליוסטרו חדר בריחה נייד למבוגרים

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...