על כיפוף, בננות כפיות וסימני שאלה (והכל קשור לאורי גלר)

 אורי גלר טוען תמיד שהיה לו מפגש עם חייזרים, או עב"מים שירו עליוקרן אור ומאז השתנו חייו, מי מבינינו לא היה רוצה לפגוש חייזר? אפילו אני חולם לפעמים לפגוש אחד כזה עם הרבה עיניים שמדבר שפה לא ברורה שיעזור לי לפתור את התעלומות הגדולות של החיים. (את אלה שאפילו למדענים אין פתרון להם).

 אורי גלר התפרסם בארץ בשנות השבעים, בהתחלה כדוגמן ואחר כך כקוסם שטען בעקשנות וטוען עד היום שלהבדיל מקוסמים אחרים, לו יש באמת כוחות על טבעיים. מה שגרם להרבה קוסמים 'לעמוד על רגליהם האחוריות' ולירות עליו חיצי כשפים ושנאה.

 אני מאמין לו, שיש לו כוחות שאין לאחרים, הוא מאוד מצליח בכל העולם, הוא מאוד משכנע, מאוד מרשים ומקורי, אין שאלה לגבי העובדה שהוא איש חזק בעל כוח רצון שמנצח את כולם.

 במהלך השנים קוסמים מקצועיים רבים ניסוי לחקות את ההצלחה שלו ולהתפרסם בעזרתו. המפורסם מביניהם הוא הקוסם האנגלי רנדי, שרודף את אורי גלר במשך שנים ומנסה להראות שמה שהוא עושה (אורי גלר) כל אחד יכול לעשות.

 כקוסם מקצועי אני מודיע לכם רשמית זה לא נכון! מה ש אורי גלר עושה רק אורי גלר יכול לעשות, השאר זה חיקויים של המקור.

 ברוב המקרים בחיים המקור תמיד טוב יותר מהחיקוי. מי מכם היה רוצה ללבוש ג'ינס מזויף ולא את המקורי, תחשבו כמה כסף אתם מוציאים על רכישה של מותגים שהם המקור והמקור בלבד!

 עובדת הצלחתו של אורי גלר משכה אליו הרבה קנאה שהפכה לשנאה, הרבה נאמר על 'שנאת חינם' וקנאה  בהצלחה, אוסיף ואגיד, יחיו (הקוסמים) הקנאים ויאכלו לעצמם את הכובע. כל כך קנאו ושנאו אותו עד כדי כך שהוא נאלץ לעזוב את ישראל ולהגר לחו"ל שם פתח בקריירה מצליחה ביותר. הרבה יותר משהיה מצליח פה, אז אולי בכל זאת צודק מי שאומר שכאן בארץ קשה להצליח ושלא מפרגנים….

 כיפוף הכפיות הוא מעשה הפלאים שנחשב עד היום לאחד המסתוריים ביותר והמדהימים ביותר על כדור הארץ, היכולת לגעת בכפית ולגרום לה להתכופף, היא יכולת מופלאה שכל אחד היה רוצה לעצמו. בסדנא הראשונה של כיפוף כפיות שהנחתי שאלתי בתחילת הסדנא את המשתתפים אם יש להם רעיון למה דווקא הקסם הזה כל כך קסום ומוצלח. ומבין כל המשתתפים דווקא הצעיר ביותר (ילד בן 9) ענה : "כי זה נעשה עם חפץ רגיל שישנו בכל מקום וזה מאוד לא הגיוני, מאוד נוגד את חוקי הטבע. אני מסכים אתו לגמרי.

 כילד חייתי כאן בשנות השבעים הייתי בגילכם בערך, רק שתדעו אז לא היה מחשב, הטלוויזיה הייתה בשחור לבן, לא היו פלאפונים וג'ינסים היו רק למעט מאוד…הייתי בערך בן 12 שהוא התפרסם. וכמו כולם ישבתי מול הטלוויזיה עם כפיות , ניסיתי להתרכז וזה לא הלך בכלל…לא הצלחתי לכופף שום כפית.

 רק לפני שלוש שנים, פגשתי בנסיבות מאוד מסתוריות משיהו שגילה ל את הסוד ונתן לי את היכולת הנהדרת הזאת לגרום לכפית להתכופף…גם אתם יכולים, אבל בשביל זה מישהו צריך ללמד אתכם את הסוד. לא נולדים עם זה אבל אפשר כמו כל ידע אחר לרכוש את זה ולהתאמן, זה לא קל אבל גם לא מאוד קשה, זה בערך כמו הקושי לקלוע מרבע מגרש לסל, או להבקיע שער מ11 מטר…קשה אבל אפשרי. ואגב זה לא רק לבנים גם בנות יכולות.

 האם אורי גלר אמיתי? לא יודע? לא ראיתי אותו מסתכל על  עצמו בראי, או מבטא אהבה לילדיו ואשתו, לא יודע אם הוא מרגיש ומה הוא מרגיש. ('אמיתי' בעיני זה משהו שמבטא את רגשותיו). רוב התמונות של אורי גלר  הם עם פני פוקר. (גם שלי) לא ראיתי אותו אף פעם מקרוב או מחייך מבפנים. אבל זה רק כי אין לי מושג  מי האיש, כאדם. מה שיש לי לגביו מושג הוא שהוא הכי מוכשר מכולם, פורץ דרך אמיתי, כריזמטי, קול בגדול ותוצרת כחול לבן. לא משנה מי תשים מולו הוא יאכל אותו בלי מלח, וההוא עוד יגיד תודה.  אם יש אמת בפתגם " רק דגים מתים שוחים עם הזרם" אורי הוא כריש אמיתי.

 ולסיום לתשומת לבכם- בשיר 'מכופף הבננות', ששר שלום חנוך מסופר על גמדים שבאים בלילה ומכופפים את הבננות, נראה לכם שזה נכון? (מה גם שלדעתי בברזיל יש בכלל בננה אחת שהיא ישרה וגדולה), אז מי בכל זאת מכופף את הבננות, ולמה אנחנו לא שמים לב לעובדה המדהימה הזאת? אלא רק למה שמראים בטלוויזיה!

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.