קליוסטרו: מסע הופעות מטורף בפורים

פורים היה תמיד חג מיוחד עבור קליוסטרו הקוסם. תחפושות, צחוק, אווירה קסומה – כל אלה היו בדיוק מה שהוא אהב. השנה, החליט קליוסטרו לצאת למסע הופעות מטורף ברחבי הארץ.

הוא התחיל את היום במופע לילדים קטנים בקיבוץ קטן בצפון. הילדים, עטויים בתחפושות צבעוניות, צחקו בקול רם כשהקוסם הוציא ארנבים מכובעו והפך מטפחות למשי.

משם המשיך קליוסטרו למופע בבית ספר יסודי בעיר. שם הציג אשליות מרהיבות, גרם לתלמידים להיעלם ולהופיע שוב, ואפילו גרם למורה למתמטיקה לשיר ולרקוד על השולחן (אל תדאגו, היא נהנתה מזה!).

אחר הצהריים הגיע קליוסטרו לבית אבות בירושלים. שם ריגש את הקשישים עם סיפורים קסומים, קטעי שירה וקסמים נוסטלגיים שהחזירו אותם לילדות.

לערב הגיע קליוסטרו למופע גדול במועדון תל אביבי. שם, מול קהל צעיר ותוסס, הוא ביצע קסמים מסוכנים, גרם לחפצים לעוף באוויר ואפילו גרם לקהל כולו להיעלם (טוב, אולי זה היה רק טריק תאורה מתוחכם, אבל אף אחד לא שם לב).

המסע המטורף של קליוסטרו הסתיים לפנות בוקר, כשהוא מותש אך מרוצה. הוא ידע שזה היה פורים בלתי נשכח, הן עבורו והן עבור כל האנשים שפגשו אותו.

במהלך מסעו, קליוסטרו פגש אנשים מכל קצוות החברה:

  • ילדים קטנים ותמימים
  • תלמידים שובבים
  • קשישים נוסטלגיים
  • צעירים אנרגטיים

לכל אחד מהם הוא הביא שמחה, קסם ואווירה מיוחדת של פורים.

הסיפור מדגיש את כוחו של הקסם לאחד אנשים, להביא להם שמחה ולגרום להם לחלום.

זהו סיפור אופטימי ומלא תקווה, שמסמל את האפשרות למצוא קסם בכל מקום, בכל גיל ובכל זמן.

ישראל קליוסטרו

קליוסטרו
קוסם. יליד המאה ה-18. חי בישראל. שירת בצה"ל כקצ"ר (קוסם צבאי ראשי). נמלט ממיכל המוות, מכלוב נעול בבריכה וממיכל מלא במבה. העלים אנשים ומכוניות. כתב הפיק והופיע בפסטיבלים, מופעים ותוכניות טלויזיה. מלמד קסמים לילדים ומבוגרים ומומחה לחיבור של קסם וטכנולוגיה.

בלתי אפשרי - זאת רק דרגת קושי ...